Nowoczesny, ekologiczny plac zabaw w Szombierkach – efekt współpracy miasta z InPost

Liczne prośby mieszkańców ulicy Zakątek, dotyczące budowy nowoczesnego placu zabaw w pobliżu ich domów, nie poszły na marne. Od wielu lat korzystali oni bowiem jedynie ze starego obiektu, mającego swoje korzenie jeszcze w ubiegłym wieku, służącego głównie lokalnej młodzieży. Inne place zabaw były oddalone i znajdowały się na dalszych krańcach osiedla. Jednakże, dzięki zaangażowaniu miasta i współdziałaniu ze spółką InPost, problem ten został skutecznie rozwiązany.

Mimo iż dla większości osób InPost jest postrzegane jako firma świadcząca usługi kurierskie, okazuje się, że firma ta angażuje się także w działania społeczne. Dobre przykłady to liczne projekty rewaloryzacji terenów zielonych realizowane we współpracy z różnymi samorządami na terenie całego kraju. Tak było również w przypadku Szombierek.

W 2021 roku urzędnicy miasta podpisali porozumienie ze spółką InPost, które zaowocowało inauguracją (21 maja 2024) całkowicie nowego placu zabaw. Plac został zbudowany w ramach programu InPost Green City, który z powodzeniem przyczynił się do powstania wielu podobnych miejsc. Całość tej inwestycji wyniosła 270 tys. zł, z czego 63 tys. zł to wkład własny Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów Bytom, a reszta pochodziła ze środków InPost, jako części ich długoterminowej strategii ekologicznej.

Nowy plac zabaw charakteryzuje się ekologicznym charakterem – jest otoczony zielenią, a większość sprzętów do zabawy wykonano z drewna. Dodatkowo, firma zapewnia, że wszystkie pozostałe elementy zostały stworzone z materiałów pochodzących z recyklingu. Plac oferuje wiele atrakcji dla najmłodszych, takich jak bocianie gniazdo, karuzela, bujana myszka czy zestaw do rozwijania ogólnej sprawności fizycznej. Całość otoczona jest piaskiem i trawnikiem. Na terenie placu nie zabrakło miejsca dla dorosłych – są tutaj ławki i ścieżki spacerowe.