Nowi policjanci w Bytomiu oficjalnie przeszli ślubowanie

Do bytomskiej policji wstąpiło pięciu nowych funkcjonariuszy. Ich ślubowanie odbyło na początku stycznia 2022 roku. Nowe osoby w szeregach mundurowych to na pewno dobra wiadomość, ponieważ w całej Polsce można dostrzec obecnie deficyt nowych funkcjonariuszy. Oficjalne ślubowanie odbyło się przed Komendantem Miejskiej Policji w Bytomiu, a więc inspektorem Andrzejem Brzozowskim.

Ślubowanie w bytomskiej komendzie

Każdy policjant doskonale zdaje sobie sprawę, że ślubowanie to naprawdę ważny moment. Na początku tego roku ślubowanie w Bytomiu przeszło pięciu funkcjonariuszy, którzy zostali mianowani w obecności inspektora Andrzeja Brzozowskiego. Uroczystość ślubowania odbyła się w południe w pomieszczeniu świetlicy bytomskiej Komendy Miejskie Policji. Policjanci złożyli rotę ślubowania, a następnie komendant uroczyście przywitał wszystkich nowych funkcjonariuszy.

Funkcjonariusze w ramach przyjęcia otrzymali także liczne życzenia, aby odnosili same sukcesy w ramach odbywania nauki w policyjnej szkole, jak i podczas dalszego pełnienia służby w policji. Nowi funkcjonariusze, którzy uczestniczyli w ślubowaniu już niedługo przejdą podstawowe szkolenie. Następnie, gdy już zdobędą wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie w ramach szkółki policyjnej, będą mogli dołączyć do garnizonu bytomskiej policji.