Nocna Szychta – niezwykła podróż górnośląską koleją wąskotorową

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych organizuje wyjątkowe wydarzenie 14 sierpnia, które umożliwi pasjonatom kolejnictwa podróż pociągiem wąskotorowym pod osłoną nocy. Nocna Szychta, jak nazwano to spotkanie, to znakomita okazja do odkrycia sekretów tej niezwykłej formy transportu. Dodatkowo, zabytkowy autobus Ikarus będzie środkiem transportu dla uczestników do stacji.

Impreza rozpocznie się 14 sierpnia w Bytomiu. Paweł Niemczuk ze Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych opisuje Nocną Szychę jako „kolejowy spacer”, który pozwoli na nietypowe, wieczorne przejazdy koleją wąskotorową.

Ale to nie wszystko, co oferuje Stowarzyszenie. Szczegółowy plan Nocnej Szychty zakłada, że uczestnicy wyruszą z bytomskiego dworca o godzinie 18:00 i udać się do Karbia. Tam czeka na nich dwugodzinna przerwa na odpoczynek przy ognisku i zwiedzanie stacji z przewodnikiem. O godzinie 20:30 powrót do Miasteczka Śląskiego – mówi Paweł Niemczuk.

Organizatorzy wydarzenia zapewniają miejsce do grillowania i kije do pieczenia kiełbasek. Po krótkim odpoczynku w Miasteczku Śląskim grupa wraca do Bytomia. Powrotny pociąg dotrze do Karbia o 23:30, a do Bytomia Wąskotorowego o 23:40.

Dojazd do miejsca wydarzenia jest również zaplanowany – z Katowic, Chorzowa i wschodnich części Bytomia będzie kursować zabytkowy autobus Ikarus. Bilety można nabyć u kierowcy w cenie 10 złotych (dla pasażerów z Katowic i Chorzowa) i 5 złotych (dla pasażerów z Bytomia).