„Noc Spisowa” w Bytomiu. Pozostało niewiele czasu, aby spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym

Każdy obywatel Polski musi wpisać się na liście w ramach Narodowego Spisu Powszechnego. W razie nieprzystąpienia do Spisu, istnieje wielkie prawdopodobieństwo poniesienia kary finansowej. Na szczęście w Bytomiu odbędzie się akcja „Noc Spisowa”, dzięki czemu wszyscy zapominalscy będą mogli się spisać. Przypominamy, że czas na spisanie jest do końca września tego roku.

Akcja „Noc Spisowa” również w Bytomiu

W całej Polsce wciąż jest sporo osób, które nie spisały się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego. I to nawet pomimo tego, że od początku roku bardzo dużo mówi się o tym obowiązku w mediach publicznych i nie tylko. Niektórzy jednak nie spisali się z powodu lenistwa, a inni z powodu innych problemów natury bliżej nieznanej. Wiele osób chciało dokonać spisu samodzielnie w Urzędzie, jednak jak wiadomo, osoby dłużej pracujące miały z tym problem. Jak powszechnie wiadomo, urzędy są czynne z reguły do godziny 15:00 lub 16:00, dlatego też nie wszyscy mieli okazję skorzystać z tej szansy.

Na szczęście dla osób, które wciąż z różnych powodów się nie spisały, a powinny, powstała akcja o nazwie”Noc Spisowa”, która organizowana będzie w wielu miejscowościach poszczególnych województw w Polsce.

W Bytomiu możliwość dokonania spisu w nocy poprzez udział w akcji „Noc Spisowa” będzie już dnia 25 września, a więc w sobotę. To właśnie wtedy w godzinach od 8:00 do 24:00 czynny będzie Urząd Miejski znajdujący się przy ulicy Parkowej 2. Warto dodać, że w sieci znajduje się pełna lista wszystkich miejscowości, które biorą udział w akcji „Noc Spisowa” na terenie województwa śląskiego.