Niebezpieczne wyprzedzanie na drodze nr 292 – szczęśliwe zakończenie kolizji

W sobotni poranek, 14 października, doszło do niebezpiecznej kolizji na drodze wojewódzkiej nr 292 pomiędzy Nową Solą a Bytomiem Odrzańskim. W wyniku brawurowego manewru wyprzedzania, kierująca samochodem osobowym zderzyła się z ciągnikiem rolniczym. Nieprawidłowe wyprzedzanie bywa nie tylko nielegalne, ale również niesie za sobą ryzyko poważnych konsekwencji, jak świadczy opisane zdarzenie.

Na miejscu zdarzenia pojawiła się 53-letnia kobieta, kierująca toyotą, która mieszka w gminie Bytom Odrzański. Kobieta podjęła decyzję o niebezpiecznym wyprzedzaniu ciągnika rolniczego, którym pędził 50-letni mężczyzna z gminy Kożuchów. Nastąpiło uderzenie pojazdów, jak poinformowała oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli, aspirant Justyna Sęczkowska-Sobol.

Mimo groźnego wyglądu wypadku, nikomu na szczęście nic poważnego się nie stało. Całe zdarzenie określono jako kolizję. Aspirant Justyna Sęczkowska-Sobol przekazała również, że kobieta odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze – została ukarana mandatem karnym w wysokości 1050 złotych.