Następny etap modernizacji ulicy Tysiąclecia w Bytomiu-Stroszku rusza 27 maja

Ulica Tysiąclecia jest jednym z głównych ciągów komunikacyjnych w Bytomiu-Stroszku, stanowi ważne połączenie między ulicą Legnicką a Narutowicza i Wojciechowskiego. Ta droga umożliwia dojazd do lokalnych instytucji, takich jak szkoła, przychodnia czy placówka pocztowa, a także obsługuje linie autobusowe łączące Stroszek z Tarnowskimi Górami, Piekarami Śląskimi oraz innymi bytomskimi dzielnicami. Przebudowa tej ulicy jest niezbędna z powodu licznych wad nawierzchni, które wpływają negatywnie na bezpieczeństwo i komfort podróżowania zarówno kierowców, jak i pasażerów autobusów.

W ramach inwestycji na ulicy Tysiąclecia planowana jest kompleksowa modernizacja niemal kilometrowego odcinka jezdni, chodników, krawężników i miejsc postojowych, a także regulacja studzienek. Dodatkowo przewidywane są prace nad renowacją miejsc postojowych, przystanku autobusowego oraz zjazdów na boczne drogi osiedlowe krzyżujące się z ulicą Tysiąclecia. Planowane są również nowe nasadzenia drzew i terenów zielonych.

Zgodnie z podpisaną umową wykonawca projektu – firma INFRAX Sp. z o.o. z Bojszów ma na realizację wszystkich zaplanowanych prac 10 miesięcy, co oznacza przewidywane zakończenie inwestycji jesienią 2024 roku. Całkowity koszt projektu wynosi ponad 3,2 mln zł, z czego 683 tys. zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a pozostałe środki pochodzą z budżetu miasta.