Nadszedł czas na przygodę z Górnośląskimi Kolejami Wąskotorowymi!

Tradycyjnie, majowy weekend stał się okazją do wyjątkowego przeżycia – podróży z Górnośląskimi Kolejami Wąskotorowymi. Dokładnie 1 maja rozpoczęło swoje kursy to unikalne środisko komunikacyjne, które przyciąga nie tylko fanów historii kolei, ale i zwykłych turystów. To właśnie oni mieli okazję pokonać trasę między Bytomiem a Tarnowskimi Górami. Ale to nie koniec atrakcji na ten dzień. Jak co roku, na cześć inauguracji sezonu SGKW otwiera dla zwiedzających Izbę Tradycji Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Dodatkowo można było zwiedzić stację Bytom Karb Wąskotorowy oraz obejrzeć wystawę prezentującą tabor kolejowy.

Pierwszy pociąg rozpoczął swoją majową podróż o godzinie 9:45, ruszając ze stacji Bytom Wąskotorowy. Po drodze zatrzymywał się na stacjach Bytom Karb Wąskotorowy, Bytom Sucha Góra i Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra, by ostatecznie dotrzeć do celu – stacji w Tarnowskich Górach. Górnośląskie Koleje Wąskotorowe dostępne będą także dla pasażerów 3 i 5 maja, a również w niedziele: 12, 19 i 26 maja. Szczegółowy rozkład jazdy można znaleźć na stronie SGKW.

Bilety na ten niezapomniany przejazd można nabyć bezpośrednio u konduktora w dniu kursowania kolejki. Cennik biletów – zarówno normalnych, ulgowych, jak i obejmujących różne taryfy, jest dostępny na stronie SGKW.

Podczas podróży z Górnośląskimi Kolejami Wąskotorowymi pasażerowie mają także okazję do zwiedzania Izby Tradycji na stacji Bytom Karb Wąskotorowy, podziwiania taboru kolejowego oraz zakupienia pamiątek związanych z historią kolei wąskotorowej.