Nadchodzi siódma edycja konferencji promującej zdrowy styl życia zorganizowanej przez Szpital Specjalistyczny nr 2

Na zaproszenie Szpitala Specjalistycznego nr 2, już po raz siódmy odbędzie się konferencja mająca na celu propagowanie prozdrowotnego stylu życia oraz podkreślanie znaczenia profilaktyki w trosce o zdrowie. Zwieńczeniem tego cyklu spotkań będzie konferencja, która odbędzie się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego przy ulicy Parkowej 2, we wtorek, 7 maja, o godzinie 9:30. Temat przewodni tegorocznej edycji to „Zdrowa bytomianka”.

Z namysłem wybrani prelegenci przygotowali serię wykładów skupiających się na temacie zdrowia kobiet. Wśród nich znajdzie się prelekcja prof. dr hab. Anity Olejek, której tematem przewodnim będzie samokontrola zdrowia. Na słuchaczy czeka również wykład dyrektorki „Dwójki”, Kornelii Cieśli, poświęcony neuroterapii.

W tym dniu swoje fachowe spojrzenie na różne aspekty tematu przedstawią także dr n. med. Mateusz Zamłyński, który omówi dla zgromadzonych zalety i wady cięcia cesarskiego, kosmetolożka mgr Agnieszka Libera, która poruszy temat wpływu masażu twarzy na całe ciało, pedagog zdrowia i położna mgr Dorota Siebiata-Tomczyk, przeanalizująca stres towarzyszący pacjentce podczas pobytu w szpitalu, oraz trener Mateusz Szukała, który opowie o powrocie do sprawności po ciąży. Prelekcje odbędą się między godziną 9:30 a 12:30.

W trakcie konferencji odbędzie się również wernisaż prac plastycznych słuchaczek Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zainteresowani będą mieli okazję skorzystać z konsultacji EMS przeprowadzonych przez Mateusza Szukałę i Hannę Telęgę z CSP GYM Bytom. Spotkanie umili występ saksofonisty Tomasza Kołakowskiego oraz młodych talentów ze szkoły muzycznej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują Marszałek Województwa Śląskiego oraz Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. Wstęp na konferencję jest bezpłatny.