Nadchodzi finałowa gala IX Konkursu Pieśni i Patriotycznej Piosenki

Nie tak dawno w całej Polsce obchodziliśmy dzień 11 listopada, a więc święto Dnia Niepodległości. Obchody zorganizowano m.in. w Bytomiu, ale i w Otwocku. Wszyscy fani pieśni oraz piosenek patriotycznych będą mogli na żywo usłyszeć najpiękniejsze wykonania artystów na żywo. Już we wtorek, dnia 23 listopada, odbędzie się gala finałowa IX Konkursu Pieśni i Patriotycznej Piosenki.

Zacięte eliminacje do finałowej gali

Uczestnicy, którzy wystąpią na finałowej gali, musieli tak naprawdę przejść przez trudne eliminacje. Ogrom konkurentów sprawiał, że naprawdę nie było łatwo. Warto dodać, że w eliminacjach konkursowych wzięło udział aż 330 uczestników z całego kraju. Rywalizacja była naprawdę zacięta, a najlepszych z najlepszych usłyszymy już we wtorek właśnie w mieście Bytom.

W ramach eliminacji uczestnicy występowali przed jurorami w formie online. Internetowe eliminacje były wg wielu najbardziej rozsądną opcją, aby rzetelnie wybrać finałowe grono. Uczestnicy mogli brać udział w eliminacjach od 18 października do 5 listopada. Oficjalnych wygranych eliminacji poznaliśmy 16 listopada, kiedy to ogłoszono listę zwycięzców, których zaproszono na Finałową Galę w Bytomiu.

Konkurs organizowany w szczytnym celu

W Polsce z roku na rok można zaobserwować zmieniające się trendy. Niestety, ale pieśni, muzyka ludowa oraz piosenki patriotyczne nieco odchodzą w zapomnienie. Nie całkowicie, ale jednak. Z tego powodu głównym celem konkursu było przypomnienie wszystkim rodakom, że w Polsce wciąż taki rodzaj muzyki dobrze się trzyma, a nawet organizowane są specjalne konkursy.

Konkurs sam w sobie miał również rozbudzić serca Polaków do poczucia jeszcze większej więzi z całym narodem. Patriotyzm to na pewno bardzo ważna zaleta w każdym Polaku, którą należy pielęgnować, a u młodych ludzi wskrzeszać. Kolejnym celem, który przyświecał organizacji tego konkursu była także chęć zainspirowania dzieci i młodzieży, aby aktywnie wzięły w nim udział. Śpiewanie wśród najmłodszych jest ważne, aby zaczerpnęli oni inspiracji i motywacji do dalszego samokształcenia się. Ponadto konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej sam w sobie popularyzuje i propaguje wartościowe utwory literackie, treści muzyczne i inne dobra kultury.

Przypominamy raz jeszcze, że Finałowa Gala odbędzie się we wtorek, 23 listopada w Bytomskim Centrum Kultury. Zainteresowani mają wstęp wolny na to wydarzenie.