Na terenach po dawnej kopalni Rozbark w Bytomiu powstało Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych

Budowa i otwarcie Centrum wspinaczkowo-siłowego w Bytomiu to wielkie wydarzenie dla wszystkich mieszkańców oraz osób pasjonujących się w tych sportach. Dnia 13 września w poniedziałek wszyscy zainteresowani mogli sprawdzić jak Centrum prezentuje się na dzień dzisiejszy. Na ten moment oficjalne otwarcie Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych zaplanowano na przełom października i listopada tego roku.

Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych

Nowoczesne Centrum, które powstaje na terenach po dawnej kopalni Rozbark będzie posiadało na wyposażeniu wszystko, co potrzebne do tych aktywności fizycznych. Przede wszystkim Centrum będzie posiadało strefę zewnętrzną, na której będą znajdować się ściany wspinaczkowe, tor typu ninja warrior, tor do terenowych biegów oraz parkour, strefa crossfit, siłownia zewnętrzna, czy też budynek noclegowo-szkoleniowy. Jak zaznacza prezes Skarpy Bytom, a więc Dobromir Bujak, strefa zewnętrzna zostanie oddana do użytku najprawdopodobniej w pierwszej kolejności.

Inwestycja, która pochłonęła wiele milionów złotych

Powstanie nowoczesnego Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych w Bytomiu to niewątpliwie ogromna inwestycja pod względem finansowym. Wartość całej inwestycji wynosi ponad 23 miliony złotych. Warto zaznaczyć, że inwestycja podzielona jest tak naprawdę na pięć mniejszych projektów, a każdy z nich otrzymał stosowne dofinansowanie. Głównymi finansistami tych inwestycji byli m.in. Unia Europejska, bytomski samorząd, jak i resort sportu. Warto dodać, że największe dofinansowanie pochodzi z Unii Europejskiej, która przekazała aż 16 milionów złotych.

Mieszkańcy Bytomia oraz wszyscy pasjonaci sportów wspinaczkowych i siłowych podkreślają, że takie nowoczesne Centrum, które powstaje w Bytomiu to wręcz spełnienie ich marzeń. Podkreślają, że nie mogą się doczekać, gdy po raz pierwszy będą mogli skorzystać z nowoczesnej strefy aktywności fizycznej w mieście Bytom.