Może dojść do referendum w sprawie odwołania prezydenta Bytomia

W najbliższym czasie może odbyć się referendum w Bytomiu. Wszystko w związku z działaniami grupy mieszkańców, która już zbiera podpisy, aby takie referendum się odbyło. Grupa referendalna chce odwołać zarówno prezydenta Mariusza Wołosza, jak i Radę Miejską w Bytomiu.

Prezydent Mariusz Wołosz zachowuje spokój

Do całej sytuacji odniósł się już m.in. sam prezydent Bytomia, a więc Mariusz Wołosz. Jak sam powiedział, on zachowuje spokój w tej sytuacji. Niczego się on nie obawia, a poza tym jest w stanie poddać swoją pracę i siebie ocenie mieszkańców i to w dowolnej chwili.

Okazuje się, że aby przeprowadzić referendum dotyczące odwołania prezydenta oraz Rady Miejskiej Bytomia, mieszkańcy muszą zebrać ilość głosów równą 10% wszystkich uprawnionych do głosowania mieszkańców Bytomia. Na ten moment jest to ponad 11,4 tysięcy osób. Ważny jest również czas zebrania podpisów – podpisy na wniosek dotyczący przeprowadzenia referendum należy zebrać w ciągu 60 dni. Następnie referendum same w sobie będzie musiało przyciągnąć do urn nie mniej niż 3/5 liczby osób mogących w nim wziąć udział, aby w ogóle było uznane za ważne.