Modernizacja dróg w Bytomiu: miejsca i terminy odnowy nawierzchni

Bytom ogłasza sezon na remonty dróg! Dowiedz się, kiedy i gdzie powstanie nowe asfaltowe pokrycie. Miasto intensywnie pracuje nad renowacją kluczowych dróg komunikacyjnych. Na pierwszą fazę prac związanych z odnawianiem nawierzchni przeznaczono budżet w wysokości 251 tys. zł. Prace są prowadzone przez lokalne Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane „Aquamer”. Wreszcie nadszedł ten moment roku, na który mieszkańcy Bytomia czekali z utęsknieniem – okres, kiedy to wszelkie niespodziewane niesprawności dróg związane z sezonem zimowym zostaną usunięte. Al. Jana Pawła II i ulice Woźniaka, Prusa, Chrobrego, św. Piotra, Tulipanów, Racjonalizatorów, Felińskiego, Żołnierskiej i Gombrowicza zostaną pokryte nową warstwą asfaltu. Prace, które ruszyły pełną parą 15 lutego, mają na celu przywrócenie pełnej funkcjonalności drogom dla wszystkich ich użytkowników.

Wiosna przynosi ze sobą przyspieszenie tempa remontów drogowych

Z nadejściem wiosny, warunki do przeprowadzania prac drogowych stają się znacznie lepsze. Bytomskie Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane „Aquamer”, firmujące te prace, wykorzystuje sprzyjające warunki atmosferyczne do szybkiego i efektywnego usunięcia wszelkich ubytków w nawierzchni dróg.

Priorytetem dla miasta stały się prace remontowe, które wymagały zaangażowania znaczących funduszy już na pierwszym etapie renowacji. Fundusze w wysokości 251 tys. zł zostały przeznaczone na odnowienie dróg, co z pewnością przyczyni się do znaczącej poprawy jakości podróżowania dla mieszkańców Bytomia oraz turystów odwiedzających to miasto.

Informacje o przebiegu i postępach prac, a także o planach na kolejne etapy remontów, będą regularnie udostępniane mieszkańcom. Dzięki temu będą oni mogli skutecznie planować swoje codzienne trasy, minimalizując ewentualne niedogodności.