Młodzi Bytomscy Mistrzowie Unihokeja Zmagali Się na Lodowisku Nikodemowiczów

Bytomskie lodowisko imienia Braci Nikodemowiczów gościło niesamowite młodzieżowe zmagania sportowe. W dniach 4-5 czerwca, prawie dwieście uczniów (dokładnie 170) z różnych szkół zgromadziło się na miejscu, aby wziąć udział w mistrzostwach miasta w unihokeju. Siedemnaście drużyn rywalizowało w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej, a wszystko to za sprawą gościnności OSiR.

Nietuzinkowe zawody przyniosły wiele emocji. Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców mogły się pochwalić swoimi osiągnięciami. W kategorii Igrzyska dzieci dla dziewcząt prowadzenie zdobyła SPMS, następnie SP 33, a na trzecim miejscu uplasowała się SP 36. Równie intensywna była rywalizacja chłopców, gdzie triumfowała również SPMS, wyprzedzając SP 37 oraz SP 36. W Igrzyskach młodzieży szkolnej dziewczęta z SPMS okazały się bezkonkurencyjne, podobnie jak ich koledzy z tej samej szkoły. Drugie miejsce wywalczyła SP 36, a trzecie SP 33.

Organizacją mistrzostw zajął się Miejski Szkolny Związek Sportowy w Bytomiu, a środki na ich realizację pochodziły od Gminy Bytom. Wiodącą rolę w organizacji zawodów odegrał Adam Skorzec, nauczyciel z SP 36. Sędziowanie zawodów było powierzone uczniom V LOMS w Bytomiu, co zapewne stanowiło dla nich niezapomniane doświadczenie.