Mieszkania dla osób z problemami w Bytomiu

Miasto Bytom wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i po raz kolejny organizuje inicjatywę pt: „Mieszkania dla osób z problemami”.

Inicjatywa związana z mieszkaniami dla osób mających problemy psychiczne organizowana jest w Bytomiu po raz kolejny. Wraz z inicjatywą powstał także budynek, w którym przeprowadzono renowację i generalny remont. Każde mieszkanie zostało także wyposażone w ogrzewanie podłogowe. Odnowiono także elewację obiektu. Budynek mieszkalny zlokalizowany jest przy ulicy Józefczaka 14.

Oficjalne otwarcie nowego lokum odbyło się z udziałem prezydenta miasta Bytomia- Mariusza Wołosza, który to przekazał klucze nowym mieszkańcom obiektu. Prezydent podczas otwarcia wspomniał także o ludziach dobrej woli bez których nie doszłoby do otwarcia, oraz o trudnej pracy ekipy remontowej, którzy zmagali się ze starą kamienicą. W mieszkaniach oficjalnie zamieszka 10 osób. Niektórzy już rozpoczęli kolejny etap związany z przeprowadzką i powoli przywożą swoje rzeczy na ulicę Józefczaka.

Warto podkreślić, że nowo przybyli mieszkańcy będą pod stałą opieką terapeutów. Część z nich to podopieczni z Domu Pomocy dla Dorosłych, a część z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Zgodnie z warunkami najmu mieszkańcy będą mogli przebywać w tego typu mieszkaniach przez najbliższe 20 miesięcy.

Miejmy nadzieję, że wraz z oficjalną inauguracją dla wielu mieszkańców rozpoczął się także nowy etap życia. A pusta przestrzeń będzie wypełniona jedynie uśmiechem lokatorów.