Mieszkańcy Bytomia wnioskują o poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym

W Polsce bardzo dużo kierowców przywykło do powszechnie wszystkim znanej jazdy na pamięć. Stąd też zmiany organizacyjne w ruchu drogowym nie zawsze są przyjmowane z entuzjazmem przez mieszkańców i kierowców w danym mieście. Jednak zmiany, które będą miały miejsce w Bytomiu, zostały podjęte ze względu na wniosek lokalnych mieszkańców o poprawę bezpieczeństwa.

Miejsca, w których zostanie zmieniona organizacja ruchu

Mieszkańcy apelowali o poprawę bezpieczeństwa w kilku częściach miasta. Na ten moment władze zdecydowały, że zmianie ulegnie organizacja ruchu w obrębie ulic Narutowicza, Okólnej, Łokietka, Rydza-Śmigłego w Stroszku, Sportowej, Osikowej, Zgrzebnioka i Radosnej w Górnikach, a także Szkolnej w Śródmieściu oraz Lipowej w Miechowicach. Policja już teraz apeluje, że w tych częściach miasta, a także na pozostałych obszarach zwrócić szczególną uwagę na znaki drogowe, zarówno te pionowe, jak i poziome.

Co dokładnie się zmieni w ramach zmiany organizacji ruchu?

Dokładne zmiany będziemy mogli zauważyć dzięki znakom drogowym, które zostaną dostosowane do obecnie panujących warunków ruchu drogowego w tych miejscach. Na niektórych ulicach, jak np. na ulicy w Stroszku doszło do wprowadzenia ruchu jednokierunkowego. Z kolei w innych częściach miasta wprowadzono zakazy zatrzymywania się i postoju, czy też zmiana znaków z A-7 na B-20, a więc z ustąpienia pierwszeństwa na znak STOP. CO więcej w niektórych częściach pojawiły się także dodatkowe słupki, które mają jeszcze bardziej ograniczyć parkowanie i zostawianie samochodów w najbardziej newralgicznych częściach miasta.

Z powodu wprowadzonych zmian w organizacji ruchu drogowego w Bytomiu apelujemy, aby zwracać baczną uwagę na wszystkie znaki drogowe pionowe oraz poziome. W wielu miejscach doszło do zmian, które całkowicie zmieniają dotychczasowe poruszanie się po miejskich ulicach. Bezwzględnie należy wiec zachować szczególną ostrożność, a także oduczyć się tzw. jazdy na pamięć.