Międzynarodowy Dzień Archeologii: Odkrywanie tajemnic Wikingów w Muzeum Górnośląskim

W sobotę, podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Archeologii, uczestnicy będą mieli okazję zanurzyć się w kulturę tajemniczych wikingów. Wydarzenie to odbędzie się w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu (woj. śląskie). Na wszystkich chętnych czekają różnorodne atrakcje tematyczne, od obozu wikińskiego po warsztaty zielarskie i tkackie, a także prelekcje i inne aktywności edukacyjne.

Głównym motywem tegorocznej odsłony Międzynarodowego Dnia Archeologii jest Skandynawia z okresu wczesnego średniowiecza. W ramach tego tematu, Muzeum Górnośląskie zaprasza na specjalne warsztaty, które odbędą się w sobotę. Uczestnicy będą mieli możliwość poczuć się jak prawdziwi archeolodzy, pracujący na profesjonalnym wykopalisku przygotowanym specjalnie na tę okazję.

Biorąc pod uwagę różne grupy wiekowe odwiedzających, muzeum przygotuje atrakcje skierowane zarówno do dorosłych, jak i do najmłodszych. W trakcie zajęć dla dzieci przewidziano między innymi tworzenie modeli drakkary – tradycyjnej łodzi używanej przez Wikingów.