Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia, laureatem nagrody "Spolegliwy Przyjaciel Rzemiosła"

24 marca to dla prezydenta Bytomia, Mariusza Wołosza, wyjątkowy dzień. Podczas uroczystości XXIX Wielkiej Gali Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości, która odbyła się w Katowicach, otrzymał on prestiżową nagrodę „Spolegliwy Przyjaciel Rzemiosła”. Członkowie Izby docenili zaangażowanie prezydenta w nawiązywanie i utrzymanie relacji z sektorem samorządowym oraz za realizację inicjatyw sprzyjających rozkwitowi małych i średnich przedsiębiorstw.

Prezydent Wołosz wyraził swoje podziękowania za to cenne wyróżnienie. Podkreślił również znaczenie małych i średnich przedsiębiorstw, które są kluczowymi graczami w gospodarce miasta. Zaznaczył, że aktywność przedsiębiorców w Bytomiu jest dynamiczna, a szczególnie zauważalny jest rozwój mikroprzedsiębiorstw. Wiele z nich jest członkami Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości, działającego w Bytomiu, który skupia ponad 180 zakładów rzemieślniczych. Te firmy angażują się w życie miasta i przyczyniają się do jego rozwoju – dodał prezydent Wołosz.

Nagroda „Spolegliwy Przyjaciel Rzemiosła” jest przyznawana nie tylko za współpracę pomiędzy samorządem terytorialnym a gospodarczym. Docenia się również innowacyjne i wszechstronne działania, które przyczyniają się do rozwoju rzemiosła oraz małych i średnich przedsiębiorstw na terenie naszego regionu. Nagroda ta jest wyrazem uznania dla osób wspierających lokalne rzemiosło.

Co roku, podczas Wielkiej Gali Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, podsumowuje się realizację działań Izby, świętuje sukcesy małych i średnich przedsiębiorców z regionu oraz docenia ich wpływ na gospodarkę województwa śląskiego i całego kraju. Wydarzenie to jest także okazją do wręczenia odznaczeń rzemieślniczych i wyróżnień dla osób wspierających rozwój rzemiosła oraz samorząd gospodarczy. W gronie laureatów znajdują się przedstawiciele samorządów terytorialnych, uczelni oraz różnych stowarzyszeń i organizacji wspierających przedsiębiorczość.