Magdalena Fręch triumfuje na międzynarodowej arenie tenisowej

Magdalena Fręch, której barwy sportowe reprezentuje Górnik Bytom, osiągnęła triumf w finale turnieju ITF 100k, odbywającego się w Les Franqueses del Valles, pokonując Włoszkę Sarę Errani wynikiem 7:5, 4:6, 6:4. Dzięki temu zwycięstwu dołożyła do swojego konta 140 punktów rankingowych WTA co umożliwi jej awansować na 63. pozycję.

Swoją imponującą grą przez cały turniej w Katalonii, Magdalena Fręch straciła zaledwie jeden set na drodze do finału. Najbardziej wymagającym przeciwnikiem okazała się dla niej Łotyszka Darija Semenistaja w pierwszej rundzie. Później, nasza zawodniczka wyeliminowała z gry Marię Bondarenko, Linę Glushko oraz Viktorię Tomową. Ostatecznie, w meczu decydującym o pierwsze miejsce, w trzech setach pokonała kuriozalne włoską rywalkę Sarę Errani z wynikiem 7:5, 3:6, 6:4.

Ten triumf to nie jedyny sukces Magdaleny Fręch w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że zawodniczka ma również do rozegrania finał prestiżowego turnieju Billie Jean King Cup. Ten, odbędzie się w Sewilli w dniach od 7 do 12 listopada. O tytuł najsilniejszego zespołu w kobiecym tenisie powalczy 12 drużyn, które zostaną podzielone na cztery grupy. Reprezentacja Polski, w której składzie jest Magdalena Fręch, rywalizować będzie w grupie C. Ich pierwszym przeciwnikiem będzie Kanada (9 listopada), a dzień później zmierzą się z Hiszpanią (10 listopada). Do półfinałów awansuje najlepsza drużyna z każdej z czterech grup.