Korty tenisowe Górnika Bytom będą gościć kolejną ważną imprezę

W ostatnim czasie na tenisowych kortach Górnika Bytom odbył się ITF Juniors Grade 1. Lotos Open Polska oraz Billie Jean King. Jednak na tym nie koniec wielkiego tenisa w mieście. Otóż między 9-16 lipca na bytomskich kortach odbędą się Narodowe Mistrzostwa Polski. Już niedługi przy ulicy Tarnogórskiej kibice będą mogli podziwiać utalentowanych i najlepszych obecnie tenisistów oraz tenisistki. Kto w tym roku zdobędzie mistrzowski tytuł?

Kolejna prestiżowa impreza tenisowa w Bytomiu

Polski Związek Tenisowy po raz kolejny docenił bytomskie korty tenisowe i właśnie tutaj odbędą się Narodowe Mistrzostwa Polski. Tegoroczne Mistrzostwa są już 95. z kolei. W tym roku pila nagród jest ogromna. Tenisiści oraz tenisistki będą walczyć o ponad 700 tysięcy zł. To wszystko za sprawą wyjątkowej rocznicy 100-lecia Polskiego Związku Tenisowego. Warto dodać, że organizacja tej imprezy na kortach Górnika Bytom przypadła po raz drugi z rzędu. Z kolei łącznie w historii dokładnie ta impreza odbędzie się po raz szósty.

Rok temu złoty medal w singlowych zawodach udało się zdobyć zawodnikom LOTOS PZT Team. Zwycięzcami zostali Kacper Żuk oraz Magdalena Fręch.

Wysokie nagrody w Narodowych Mistrzostwach Polski 2021

Polski Związek Tenisowy w tym roku przygotował naprawdę wyjątkowe nagrody. Zwycięzcy z Bytomia będą mogli wyjechać najnowszymi Mercedesami Klasy A. Oprócz tego finaliści otrzymają także czeki na sumę 38 tysięcy zł. Z kolei zawodnicy z brązowym medalem otrzymają po 16 tysięcy zł. Za awans do drugiej rundy przewidziano 1200 zł. W zawodach deblowych zwycięzcy otrzymają 34 tysiące zł. Z kolei pary, które zajmą drugie miejsce otrzymają do podziału 14 tysięcy zł.