Koronawirus w placówkach oświatowych

Koronawirus nie oszczędza nikogo. Liczba bytomskich szkół i placówek oświatowych zmagających się z problemem wirusa wciąż się zwiększa.

Pierwszy semestr nowego roku dopiero co się rozpoczął, a coraz więcej szkół, uczniów i pracowników oświatowych objętych jest kwarantanną. Jak już informowaliśmy wcześniej według zasad epidemiologiczno- sanitarnych kwarantanną objęta została Szkoła Podstawowa nr. 42 Bytomiu, oraz szkoła średnia przy Zespole Szkół Technicznych. Do szkół dołączyły także inne placówki.

Szkoła Podstawowa nr. 33 przy ulicy Matki Ewy w Miechowicach znalazła się na liście szkół objętych kwarantanną. W wielu klasach wprowadzono nauczanie hybrydowe i zdalne. Sprawa nabrała tempa i rozgłosu w momencie, gdy zakażenie koronawirusem i pozytywny wynik testu wykryto u jednej z nauczycielek. W podobnej sytuacji znalazła się także Szkoła Podstawowa nr. 28 przy ul. Armii Krajowej w Łagiewnikach. Tu co prawda tylko jedna klasa trafiła na nauczanie zdalne, ponieważ jedna klasa mogła być narażona na kontakt z zakażonym nauczycielem. Wirus dopadł także Przedszkole Miejskie nr. 48 przy ul. Świętochłowickiej w Łagiewnikach. Tutaj podobnie jak we wcześniejszych przypadkach pozytywny wynik testu zdiagnozowano u nauczyciela. Dzieci objęte są izolacją domową.

Koronawirus pojawił się także u uczniów szkół średnich. Młodzież uczestniczy w zdalnym nauczaniu. Jest to ciężki czas zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Odbija się to również na rodzicach, którzy muszą często zwalniać się z pracy, aby zapewnić opiekę młodszym dzieciom.