Kontrola stanu technicznego pługów i samochodów w Bytomiu, a więc ruszyła „Akcja Zima”

Zima w Polsce już niedługo ponownie będzie codziennością. Śnieg na pewno wprowadzi nas wszystkich w świąteczny klimat, jednak na drodze sprawia ogromne utrudnienia w ruchu. Na ulicę wyjadą również odśnieżarki oraz pługi, a ich stan technicznych postanowili przebadać bytomscy policjanci.

Szereg nieprawidłowości pługów śnieżnych

Testy pojazdów służących do odśnieżania niestety nie przyniosły zbyt dobrych rezultatów. Policjanci skontrolowali pojazdy należące do firm ZUKTZ Jacek Wieczorek oraz ZUDiK DROMAR. Łącznie skontrolowano 16 pojazdów. Wyniki niestety nie są zadowalające, ponieważ w pojazdach wykryto wiele nieprawidłowości oraz usterek.

Przede wszystkim w jednym z pługów wykryto pęknięty stelaż pługa, brak wymaganych kierunkowskazów oraz pęknięte zwierciadło. Jeden z samochodów wymagał również wymiany tarcz hamulcowych. Oprócz tego w wielu pojazdach brakowało trójkątów ostrzegawczych oraz gaśnic.

Tak więc zanim pługi wyjadą na drogę, aby odśnieżać miejskie ulice, to najpierw będą musiały zostać dostosowane do ruchu drogowego. Przypomnijmy, że w sezonie 2021/2022 za odśnieżanie dróg w Bytomiu będą odpowiadać Zakład Usług Drogowych i Komunalnych DROMAR i Zakład Usługowy Konserwacja Terenów Zielonych Jacek Wieczorek.