Koniec prac przy budowie odcinka łączącego ulicę Hakuby z KSSE

Nieopodal Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej znajduje się sporo zakładów przemysłowych. Do tej pory dojazd od ulicy Hakuby był tam dosyć utrudniony. Na szczęście zakończyły się już prace drogowe, dzięki którym powstał odcinek drogi o łącznej długości 140 metrów.

Powstała droga o długości 140 metrów

Inwestycja drogowa związana z budową nowego odcinka drogi o długości 140 metrów z pewnością bardzo mocno ułatwi komunikację w tamtym regionie. W obrębie Katowickiej Strefy Specjalnej Ekonomicznej znajduje się m.in. firma Milimex SA, która teraz dzięki nowemu odcinkowi drogi została połączona z ulicą Hakuba. W ten sposób wszystkie samochody ciężarowe nie będą musiały przejeżdżać przez osiedle. Na pewno ułatwi to komunikację w firmach znajdujących się w KSSE, a powstanie nowej drogi odczują również okoliczni mieszkańcy.

Przypomnijmy, że inwestycja nowego odcinka drogi mogła zostać zrealizowana dzięki zawartemu porozumieniu pomiędzy miastem a dwiema firmami, które znajdują się KSSE. Mowa tutaj o firmach FAMUR SA oraz Milimex SA. Koszt nowo powstałego odcinka drogi oscylował w granicach ponad 1 miliona złotych.