Kolejny pożar w Bytomiu. Policjanci nie wykluczają podpalenia

W nocy z dnia 17 na 18 lutego 2022 roku doszło do pożaru w jednej z kamienic na terenie Bytomia w dzielnicy Bobrek. Straż pożarna otrzymała zawiadomienie o zdarzeniu w nocy, mniej więcej o godzinie 2:42.

Pożar w budynku wielorodzinnym

Interwencja straży pożarnej z Bytomia miała miejsce w jednej z kamienic na terenie miasta. Dokładniej w dzielnicy Bobrek, przy ulicy Konstytucji 38, strażacy musieli poradzić sobie z pożarem śmieci, które znajdowały się na korytarzu budynku. Pożar wybuchł w korytarzu na trzecim piętrze kamienicy.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że przyczyną pożaru było podpalenie pozostawionych tam śmieci.

Konieczna była ewakuacja mieszkańców

Wskutek pożaru dwie osoby musiały zostać zabrane do szpitala. Ratownicy medyczni po przybyciu na miejscu zdecydowali, że dwójka dzieci musi mieć wykonane dalsze badania. Łącznie z budynku wielorodzinnego przy ulicy Konstytucji 38 w Bytomiu ewakuowano aż 12 osób. Większość lokatorów mogła wrócić do swoich mieszkań, gdy skutecznie ugaszono pożar.

Na miejscu pojawił się również przedstawiciel Powiatowego Inspektoratu Budowlanego Nadzoru. Wydał on decyzje, że mieszkanie, przy którym doszło do pożaru na korytarzu, należy wyłączyć z użytkowania. Również strych został zamknięty, ponieważ przepaliły się tam stropowe belki, które znajdowały się między strychem a trzecim piętrem.