Kolejny koncert w ramach serii „Letniego Parkogrania” w Bytomiu

Mieszkańcy Bytomia po raz kolejny mogli wziąć udział w wyjątkowym koncercie, które cyklicznie odbywają się w mieście w ramach serii „Letniego Parkogrania”. W niedzielę 8 sierpnia zgromadzona publiczność mogła bawić się przy akompaniamencie Zespołu Pieśni i Tańca „Wierna Rzeka”.

Zespół Pieśni i Tańca „Wierna Rzeka” w Bytomiu

W niedzielę 8 sierpnia nieopodal Stawu Północnego Parku Miejskiego im. F. Kachla w Bytomiu wystąpił zespół pochodzący z województwa świętokrzyskiego. Historia Zespołu Pieśni i Tańca „Wierna Rzeka” jest już dosyć bogata i nieprzerwanie trwa już od roku 2005. Pieśni zespołu związane są z tradycyjną muzyką ludową folklor. Zgromadzona widownia mogła umilić sobie czas nie po raz pierwszy i nie po raz ostatni w tym roku. W ramach akcji „Letnie Parkogranie” mieszkańcy mogą liczyć także na kolejne atrakcje muzyczne w kolejnych tygodniach sierpnia.

Kolejne koncerty muzyczne w ramach „Letniego Parkogrania”

Niedzielny koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Wierna Rzeka” nie był oczywiście ostatnim wydarzeniem kulturalnym, na którym mogli pojawić się mieszkańcy Bytomia. Już w niedzielę 15 sierpnia w ramach „Letniego Parkogrania” przed bytomską publicznością wystąpi kwintet blaszany „Jania Band”. Z kolei w jeszcze następnym tygodniu, a więc 22 sierpnia wystąpi Gabriela Silva wykonująca pieśni operowe, operetkowe na głos oraz fortepian.

Ostatni z koncertów odbędzie się w ostatnią niedzielę miesiąca, a więc dnia 29 sierpnia. Na scenie w nieopodal Stawu Północnego Parku Miejskiego im. F. Kachala w Bytomiu wystąpi Lorien Trio. Ostatni dosyć kameralny koncert będzie zwieńczeniem wyjątkowego okresu letniego, podczas którego w Bytomiu odbywało się wiele wydarzeń kulturalnych.