Kolejna firma związana z branżą oświetleniową otwiera się w Bytomiu

Producenci oświetlenia ewidentnie upodobali sobie miasto Bytom jako miejsce, w którym powstaną ich nowe zakłady. Kolejną firmą, która otworzyła swój zakład w Bytomiu jest firma PHU Cora. A przypomnijmy, że wcześniej zrobiła to również firma PPHU Eurojandel. Nowy zakład firmy oświetleniowej PHU Cora powstanie w Katowickiej Strefie Specjalnej Ekonomicznej przy ulicy Hakuby.

Zakład oświetleniowy przeniesiony z Piekar Śląskich do Bytomia

Producent designerskiego i nowoczesnego oświetlenia, a dokładniej opraw oświetleniowych wcześniej prowadził swój zakład w Piekarach Śląskich. Szczegółowe informacje o firmie PHU Cora znajdziemy na portalu www.wfirmie.pl. Działalność została jednak przeniesiona, ponieważ Bytom oferuje znacznie lepszą logistykę. Co więcej, producentowi opraw oświetleniowych z dystrybucją na rynek polski i zagraniczny udało się także znaleźć świetną działkę, która była w pełni przygotowana pod właśnie taką inwestycję.

Kolejnym argumentem, który zdecydował o wyborze tego miejsca jest bliskie połączenie między Piekarami Śląskimi a Bytomiem. Dzięki temu również i pracownicy mogli przenieść się i zacząć pracę w nowym zakładzie w Bytomiu. Mała odległość obydwu zakładów sprawia, że firma ma ułatwione zadanie również pod względem przenoszenia całego zaplecza produkcyjnego. Powoli są transportowane kolejne urządzenia biurowe i maszyny produkcyjne. Tak więc uruchamianie ponownego startu zakładu w nowym miejscu odbywa się stopniowo.

Dlaczego firma PHU Cora zdecydowała się na zmianę lokalizacji?

Warto dodać, że powodem tych przenosin był po prostu brak miejsca w starym zakładzie pracy w Piekarach Śląskich. Firma w obiekcie w Piekarach Śląskich stacjonowała od 2014 roku. Wydaje się to jedynie 8 lat, jednak ten okres wystarczył na to, aby firma rozwinęła się na tyle, że zakład w Piekarach Śląskich okazał się zbyt mały.

Jako, że nowy zakład firmy w Bytomiu będzie znacznie większy niż stary zakład w Piekarach Śląskich, to firma nie wyklucza, że w najbliższym czasie otworzy rekrutacje na kilka stanowisk. Dzięki temu również i osoby z regionu będą mogli skorzystać z nowych miejsc pracy, które pojawią się w zakładzie PHU Cora.