Kierowca w Strzałkowie łamał przepisy drogowe, jadąc z prędkością 111 km/h, twierdząc, że to forma odstresowania

Patrol policyjny z Radomska podjął interwencję wobec kierowcy, który zdecydowanie przekroczył dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym w Strzałkowie. Tłumaczył swój wybryk tym, że chciał się „odstresować”.

Interwencja miała miejsce w piątek, 26 stycznia, nieco przed godziną 17 na ulicy Broniewskiego w Strzałkowie (należącym do gminy Radomsko). Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku przystąpili do kontroli kierującego mazdą.

24-latek, mimo iż obowiązywało tam ograniczenie do 50 km/h, poruszał się z prędkością aż 111 km/h. Policjanci na miejscu zdecydowali o zatrzymaniu mężczyźnie prawa jazdy. Dodatkowo nałożyli nań mandat karny wynoszący 2 tysiące złotych oraz przyznali mu 14 punktów karnych. Kierowca tłumaczył swoje zachowanie potrzebą „odstresowania”.

Wysoka prędkość to jeden z najczęstszych powodów wypadków drogowych, które kończą się śmiercią. Dlatego też kierowcy, którzy lekceważą przepisy drogowe, nie mogą liczyć na łagodne traktowanie. Zwracamy uwagę wszystkim użytkownikom dróg na konieczność zachowania rozwagi za kółkiem – podkreśla młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. Nieodpowiedzialne zachowanie, takie jak przekraczanie dozwolonej prędkości, może prowadzić do tragicznych, nieodwracalnych skutków.