Kampania "Trzeźwość" w Bytomiu: Policja przypomina o konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu

Od wczoraj rano na terenie miasta Bytom, funkcjonariusze policji realizowali specjalne działania związane z kampanią „Trzeźwość”. Intencją tej akcji było odstraszanie i eliminowanie z ruchu ulicznego tych kierowców, którzy usiłują prowadzić pojazdy będąc pod wpływem alkoholu, czy innych substancji o działaniu podobnym do alkoholu. Pragniemy przypomnieć społeczeństwu, że za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości może grozić utrata prawo jazdy oraz nawet kilkuletni pobyt w więzieniu.

Nie tylko policjanci z bytomskiej drogówki, ale także funkcjonariusze z komisariatów, już od porannych godzin intensyfikowali kontrole trzeźwości na drogach miasta. Te operacje miały na celu identyfikację i eliminację tych kierowców, którzy podejmują ryzyko prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu lub innej substancji zabronionej.

W wyniku przeprowadzanych działań, stróże prawa zatrzymali siedmiu kierowców pod wpływem alkoholu – czterech z nich było nietrzeźwych. Na jednej z bytomskich ulic – Wrocławskiej, zatrzymano 31-letniego mężczyznę z Czechowic-Dziedzic. Kierował on samochodem marki Volkswagen mając w swoim organizmie ponad pół promila alkoholu. Co więcej, okazało się, że ten kierowca posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze, gdzie miał odbyć karę pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali także kolejnych trzech pijanych kierowców na ulicach Strzelców Bytomskich i Alei Jana Pawła II w Bytomiu. Mężczyźni w wieku od 38 do 59 lat stracili uprawnienia do kierowania pojazdami, a teraz czeka ich surowa kara finansowa i nawet do 2 lat pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Pragniemy podkreślić, że jakakolwiek ilość spożytego alkoholu wpływa negatywnie na nasze zdolności percepcyjne i prowadzenie pojazdu, co z kolei ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Skierowany jest również apel do rodziny, pasażerów i przyjaciół kierowców – nie bądźmy obojętni i nie dopuszczajmy do naruszenia bezpieczeństwa na drogach przez nieodpowiedzialne zachowanie kierujących!