Już niedługo ruszy przebudowa ulicy Piłsudskiego

Ogromna inwestycja zostanie zrealizowana w Bytomiu. Już niebawem ruszy przebudowa ulicy Piłsudskiego. Umowa na realizację przebudowy tej ulicy już ruszyła. Inwestycja ma kosztować 45 milionów złotych, a jej realizacja zakończyć się w ciągu trzech lat. Co jeszcze wiadomo na temat przebudowy ulicy Piłsudskiego?

Podpisano umowę na przebudowę ulicy Piłsudskiego

Nie tak dawno rozstrzygnął się przetarg na przebudowę ulicy Piłsudskiego w Bytomiu. Jak wiadomo przetarg wygrało konsorcjum firm MT-ECO Sp. z o.o. z Imielina oraz JUSTMAR Turczyńskim Marcin z Chełma Śląskiego. Teraz dnia 17 listopada podpisano umowę pomiędzy konsorcjum a Miejskim Zarządem Dróg i Mostów i Bytomskim Przedsiębiorstwem Komunalnym. W ramach podpisanej umowy wykonawca będzie miał przebudować ulicę Piłsudskiego. Mowa tutaj o przebudowaniu drogi i chodników, ale także towarzyszącej infrastruktury w części ulic Piłsudskiego, a więc Krakowskiej, Matejki i placu Sobieskiego.

O przebudowie ulicy Piłsudskiego i okolicznej infrastruktury

Jednym z celów przebudowy ulicy Piłsudskiego jest ograniczenie zalewania tej ulicy podczas ulewnych deszczów. W tym celu musi zostać przebudowana kanaliza deszczowa w obrębie ulicy Piłsudskiego, a także Matejki i placu Sobieskiego.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w przeciągu trzech lat. Należy jednak zaznaczyć, że inwestycję podzielono na dwa etapy realizacji. Pierwszym z nich jest przygotowanie dokumentacji projektowej, gdzie całość ma potrwać około roku. Następnie dwa lata przeznaczono już na docelowe prace związane z przebudową ulicy Piłsudskiego. Dodajmy, że podczas trwania prac przy realizacji inwestycji, zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu w obrębie remontowanego obszaru.