Jak w tym roku będzie wyglądać „Lato w mieście”?

Jak co roku władze miasta Bytom przygotowały specjalny harmonogram wydarzeń kulturalnych, które wchodzą w skład imprezy „Lato w mieście”. W tym roku również nie zabrakło wielu licznych atrakcji, głównie przygotowanych pod całe rodziny, ale nie tylko. osoby, które na co dzień lubią mieć bliski kontakt z naturą na pewno będą zadowolone z przygotowanego harmonogramu.

Spacery po mieście

Jedną z głównym propozycji na spędzanie letnich dni są spacery po mieście. Pierwsza wycieczka dla spacerowiczów przygotowana jest już na 3 i 4 lipca, kiedy to będzie można przejść się śladami historii Bytomia. Organizatorem pieszych wycieczek jest Stowarzyszenie Miasto Dla Mieszkańców. Oprócz tego do podobnej formy spędzania czasu zachęca także Biuro Promocji Bytomia. Oni również przygotowali cykl czterech wycieczek, które będą oparte o zwiedzanie Miechowic, rezerwatu Segiet oraz Śródmieścia.

Ciekawą atrakcją są również aktywne poranki na trawie. Są to specjalne zajęcia mające na celu poprawić aktywność fizyczną u osób. Wśród zajęć znajdą się m.in. ćwiczenia na kręgosłup oraz animacje dla dzieci. Zajęcia organizuje Miejski ośrodek Pomocy Rodzinie. Będą one się odbywać co piątek o godzinie 11:00 na Piknikowej Polanie.

Plenerowe kino oraz parkogranie

Osoby, którym brakowało już letnich koncertów będą mogli w końcu odetchnąć. Organizatorzy „Lata w mieście” postarali się również o muzykę pod gołym niebem. Już 4 lipca o godzinie 17:00 będzie można posłuchać wykonania Maes-Trio. Koncert odbędzie się w scenerii Stawu Północnego. Oprócz tego organizatorzy zapraszają również w każdą niedzielę na inne koncerty.

Kino w plenerze będzie natomiast już od 9 lipca o godzinie 21:15 w amfiteatrze w Miejskim Parku. Zostanie tam wyświetlony film francuskiego pochodzenia. Będzie to komediodramat „Poznajmy się jeszcze raz”. Oczywiście filmy będą pojawiać się regularnie, dlatego warto śledzić rozkład filmów na pozostałe dni w Bytomiu.

Sportowo w wakacje

Władze miasta nie mogły zapomnieć również o osobach, które uwielbiają spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu. Co ciekawe dostępna będzie ślizgawka, a więc Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów. To właśnie tam 4, 11 i 18 lipca o godzinie 14:30 będzie można skorzystać z lodowiska za darmo po okazaniu legitymacji bytomskich szkół. Warto pamiętać, że należy wcześniej zarezerwować miejsce przez internetową stronę.

W wakacje nie mogło zabraknąć również dodatkowych zajęć nad wodą. Przy ulicy Wrocławskiej dostępne będzie odnowione kąpielisko. Basen w godzinach 10:00-19:00 dostępny będzie od poniedziałku do niedzieli. Na kąpielisko będzie mogło w jednym momencie przebywać 900 osób z powodu obostrzeń. W przypadku, gdyby doszło do sytuacji, w której jest maksimum osób, to wejść będą mogły jedynie te osoby, które pokażą certyfikat szczepień.