Inwestycje w infrastrukturę tramwajową w Bytomiu

Począwszy od jutra, planowane są działania związane z modernizacją skrzyżowań tramwajowych na ulicy Chrzanowskiego. Te prace mają potrwać do połowy grudnia i są częścią większego projektu obejmującego przebudowę torowiska tramwajowego.

Od wtorku, 17 października, rusza remont skrzyżowań tramwajowych na ul. Chrzanowskiego. Jak informuje magistrat bytomski, obszar, na którym będą prowadzone prace, pozostanie zamknięty do minimum 17 grudnia. Ulica Tarnogórska zostanie zwężona – pojazdy będą mogły poruszać się nią w obu kierunkach, ale w okolicach robót wprowadzony będzie całkowity zakaz zatrzymywania. Zostaną zaplanowane objazdy.

– Remont torowiska tramwajowego prowadzącego od centrum do zajezdni w Stroszku to jedno z najistotniejszych przedsięwzięć związanych z tramwajami w naszym mieście. Wchodzimy teraz w decydujący etap tego projektu, który wiąże się z budową drugiego torowiska przy ulicy Tarnogórskiej oraz renowacją węzła rozjazdowego przy ulicy Chrzanowskiego – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Związane z tym remontem będzie także konieczne usunięcie niektórych drzew. Wycinka rozpocznie się po 15 października i dotyczy prawie setki metrów torowiska w pobliżu Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Tarnogórskiej. Tramwaje Śląskie, firma odpowiedzialna za to zadanie, otrzymała już pozytywne decyzje śląskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków, które zezwalają na wycinkę 10 topoli rosnących przy jednotorowym odcinku ulicy Tarnogórskiej.