Interwencja strażacka na terenie Bytomia: pożar w zakładzie przy ulicy Fabrycznej

Wcześnie rano, strażacy z Bytomia zostali powiadomieni o sytuacji awaryjnej wymagającej natychmiastowej interwencji. Dokładniej, zgłoszenie o wybuchu pożaru na terenie jednego z zakładów przemysłowych położonym przy ulicy Fabrycznej wpłynęło na Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Bytomiu o godzinie 10:10.

Na podstawie informacji zawartych w zgłoszeniu wynikało, że ogień pojawił się na dachu hali produkcyjnej. Sytuację dodatkowo skomplikował wybuch oleju hartowniczego. Strażacy szybko zabrali się za opisywanie szczegółów tej wymagającej interwencji.

Gdy dotarli na miejsce zdarzenia, otrzymali bardziej szczegółowe informacje na temat sytuacji. Dowiedzieli się, że podczas przeprowadzania procesu technologicznego doszło do zapalenia się płynu rozlanego na terenie zakładu, elementów suwnicy oraz dachu budynku.

Na szczęście, pracownicy przebywający w budynku podczas wybuchu pożaru zdążyli podjąć próbę gaszenia ognia przed przybyciem strażaków, co okazało się skuteczne. Dzięki szybkiej reakcji, zanim na miejsce dotarły zastępy straży pożarnej, 10 osób opuściło budynek w trakcie ewakuacji. Nikt z nich nie odniósł żadnych obrażeń w wyniku tego incydentu.