I Mistrzostwa Bytomia w Rummikub dla Szkół Podstawowych zgromadziły uczniów z wielu śląskich placówek

Przybyli z niemal 20 różnych podstawówek z terenów całego województwa śląskiego, aby stanąć do rywalizacji w I Mistrzostwach Bytomia Szkół Podstawowych w Rummikub. Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytomiu pełniła rolę gospodarza tego wydarzenia, które miało miejsce 13 marca. Organizowano je na cześć 770-lecia nadania praw miejskich miastu Bytom.

Młodzi gracze, choć nie wszyscy mogli pochwalić się dużym doświadczeniem w grze, pokazali znakomite umiejętności. Ściskające gardło emocje i napięcie były mocno odczuwalne, jednak to radosna zabawa i przyjacielska atmosfera dominowały podczas tej rywalizacji. Walka toczyła się na wysokim poziomie – uczestnicy mieli okazję rozegrać łącznie 9 partii podzielonych na trzy rundy, a na koniec nagrodzono dziesięciu najlepszych graczy.

Zuzanna Adamik ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu okazała się być najsilniejszym zawodnikiem, zdobywając pierwsze miejsce. Fabian Nosek z SP nr 4 w Mysłowicach wywalczył srebrny medal, a trzecie miejsce na podium przypadło Filipowi Żabskiemu z SP nr 3 w Bieruniu. Wszystkie osoby biorące udział w turnieju otrzymały pamiątkowe breloczki ozdobione charakterystyczną literką „R”.

Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia, objął nad tą imprezą swoje honorowe patronat.