Hołd dla poległych w służbie policjantów – syreny rozbrzmiały w całym kraju

Zaszło słońce wczoraj, gdy o 17:00 oficerowie garnizonu policji w Bytomiu zdecydowali się na symboliczny gest. Włączyli syreny policyjne, aby uhonorować pamięć dwóch swoich kolegów: aspiranta sztabowego Ireneusza Michalaka i aspiranta sztabowego Daniela Łuczyńskiego. Było to hołdem dla tych dwóch odważnych mężczyzn, którzy nie wahali się poświęcić swojego życia wypełniając obowiązki służbowe.

Ten sam gest był widoczny w całym kraju, gdzie syreny policyjne zabrzmiały głośno i wyraźnie. Policjanci, pracownicy cywilni policji oraz przyjaciele i wspierający służby złożyli hołd tym, którzy zginęli podczas wykonywania swych obowiązków. To była uniwersalna forma pokazania szacunku dla tych, którzy zapłacili najwyższą cenę za swoją służbę.

Nie inaczej było przed Komendą Powiatową Policji w Bytomiu oraz lokalnymi komisariatami. Dokładnie o godzinie 17:00, funkcjonariusze różnych rang i stopni oddali hołd aspirantowi sztabowemu Danielowi Łuczyńskiemu oraz aspirantowi sztabowemu Ireneuszowi Michalakowi. Właśnie to, że polegli w służbie, uczyniło ich bohaterami w oczach swoich kolegów i całego społeczeństwa.