Główne arterie komunikacyjne Bytomia otrzymają nową nawierzchnię asfaltową

Od 15 lutego w Bytomiu ruszają intensywne prace drogowe, które przyczynią się do poprawy stanu lokalnych dróg. Dzięki temu, mieszkańcy ulic Woźniaka, Chrobrego, św. Piotra, Tulipanów, Racjonalizatorów, Felińskiego, Żołnierskiej oraz Gombrowicza oraz al. Jana Pawła II będą mogli cieszyć się gładką i bezpieczną nawierzchnią. Ponieważ po zimie na drogach pojawiają się liczne ubytki, władze miasta podjęły decyzję o przeprowadzeniu gruntownego remontu nawierzchni przy użyciu asfaltu lanego.

Najpierw planowane jest zabezpieczenie ubytków na drogach krajowych i wojewódzkich, a także na tych najbardziej ruchliwych w Bytomiu. W ramach pierwszego etapu modernizacji nawierzchni, miasto przeznaczyło kwotę 251 tys. zł.

Pogoda sprzyja rozpoczęciu prac drogowych – dodatnia temperatura jest korzystna dla prowadzenia tego typu działań. Prace te zostaną wykonane przez lokalne przedsiębiorstwo – Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane „Aquamer” z Bytomia, które specjalizuje się w tego rodzaju zadaniach.

Mieszkańcy Bytomia mogą być spokojni, ponieważ o każdym kolejnym etapie remontu nawierzchni jezdni będą informowani na bieżąco. Dzięki temu będą mogli zaplanować swoje trasy i uniknąć ewentualnych utrudnień.