Głosy mieszkańców Bytomia zdecydują o gwiazdach na Dniach Bytomia

W tym roku, to mieszkańcy Bytomia będą mieli moc decyzji o programie muzycznym Dni Bytomia. Gwiazdami mogą być Smolasty, Kizo lub Kwiat Jabłoni, ale to zależy od preferencji mieszkańców. Wydarzenie jest szczególnie ważne, ponieważ w 2024 roku miasto świętuje swoje 770-lecie.

Zważywszy, że jest 8 stycznia i do czerwca jeszcze daleko, walka między miastami o najlepsze letnie koncerty jest jednak nieunikniona. Im szybciej zorganizuje się przygotowania, tym większa jest szansa na zgromadzenie prawdziwej gromady gwiazd na scenie.

Urząd Miejski w Bytomiu z tego powodu już teraz apeluje do mieszkańców, aby wskazali artystów, którzy powinni wystąpić latem przed publicznością na placu Sobieskiego. W ubiegłym roku wybór mieszkańców padł na takie gwiazdy jak Agnieszka Chylińska, Lemon, Majka Jeżowska i Pokahontaz. W tym roku lista zawiera aż 30 wykonawców, wśród których są: Nocny kochanek, Smolasty, Dawid Kwiatkowski, Bryska, C-Bool, Tribbs, Doda, Daria Zawiałow, Mrozu, Grzegorz Hyży, Żabson, Taco Hemingway, Bedoes, Wac Toja, Skolim, Artur Rojek, Dym KNF, Karaś/Rogucki, Kult, Kizo, Golec uOrkiestra czy Baciary.

Głosowanie odbywa się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego. Każda osoba ma prawo do oddania tylko jednego głosu. Plebiscyt będzie trwał dwa tygodnie i zakończy się 22 stycznia.

Jak zaznaczają urzędnicy miejski, proponowane gwiazdy są dostępne w terminie Dni Bytomia 2024. Jeśli ich plany nagle się zmienią, zaproszenie otrzyma następny artysta z listy, który zdobędzie najwięcej głosów.