Ferie zimowe – oblężenie Terenowego Punktu Paszportowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego

Okres ferii zimowych to czas, kiedy Terenowy Punkt Paszportowy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, zlokalizowany na ulicy Parkowej 2, zanotował znaczne natężenie ruchu. Tylko w jednym dniu, czyli 9 lutego, liczba osób będących chętnymi do złożenia wniosków o wydanie paszportów przekroczyła setkę. Niestety, z powodu ograniczeń kadrowych, możliwe było obsłużenie jedynie tych klientów, którzy zdążyli pobrać numery w biletomacie wcześnie rano.

Terenowy Punkt Paszportowy to jednostka podległa Śląskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu mającemu siedzibę w Katowicach, lecz punkt ten działa od wielu lat w obrębie budynku Urzędu Miejskiego w Bytomiu. To właśnie tutaj mieszkańcy nie tylko Bytomia, ale również okolicznych gmin składają swoje wnioski o paszporty. Z tego powodu, szczególnie w okresach wakacyjnych i ferii, tworzą się długie kolejki oczekujących na numer umożliwiający złożenie wniosku. Terenowy Punkt Paszportowy w Bytomiu jest otwarty codziennie, od poniedziałku do piątku – w poniedziałki w godzinach od 7:30 do 17:30, a od wtorku do piątku – od 7:30 do 15:00.

Warto przypomnieć, że Terenowe Punkty Paszportowe funkcjonują również w innych gminach, na przykład w Tarnowskich Górach czy Zabrzu. Skorzystanie z ich usług może okazać się korzystne dla mieszkańców regionu, szczególnie w okresach wzmożonego ruchu.