Ferie zimowe 2024 – jak je spędzić bezpiecznie? Policjanci udzielają wskazówek uczniom szkół podstawowych

Na ferie zimowe 2024 uczniowie szkół podstawowych z dzielnicy Stroszek uzyskali cenne porady dotyczące bezpieczeństwa od lokalnych policjantów. Spotkania z mundurowymi miały miejsce w ubiegłym tygodniu i były częścią programu „Bezpieczne ferie 2024”.

Policjanci z Komisariatu V w Bytomiu, znani jako dzielnicowi, spotkali się z uczniami tuż przed rozpoczęciem ferii. Starszy sierżant Jarosław Połenczak oraz sierżant sztabowy Andrzej Litwin odwiedzili Szkołę Podstawową nr 23 na ulicy Wojciechowskiego 6 w Bytomiu. Celem ich wizyty było przekazanie młodzieży ważnych informacji o zachowaniu bezpieczeństwa podczas zbliżającej się przerwy zimowej.

Z kolei aspirant sztabowy Marcin Rajer i młodszy aspirant Łukasz Ratajczak pojawili się w Szkole Podstawowej znajdującej się przy ulicy Szymały. Tam również rozmawiali z uczniami na temat kwestii bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, przekazując im kluczowe wskazówki.

Aspirant Mariusz Kozłowski i sierżant sztabowy Andrzej Litwin zadbali o to, aby uczniowie Szkoły Podstawowej nr 38 na ulicy Korczaka 1 w Bytomiu również byli dobrze przygotowani do bezpiecznego spędzenia ferii zimowych. Spotkanie profilaktyczno-edukacyjne, które przeprowadzili, miało na celu omówienie tematów związanych z bezpieczeństwem podczas zimowego odpoczynku.

Wszystkie te spotkania były częścią szerszych działań pod hasłem „Bezpieczne ferie 2024”, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniom podczas zbliżającej się przerwy zimowej.