Fajer w Bytomiu. Festiwal Organizacji Pozarządowych zaprasza

Inicjatywa Fajer, czyli bytomski Festiwal Organizacji Pozarządowych, już ujawniła swój harmonogram na bieżący rok. Tego 9 września, scena rozłoży się na pl. Sobieskiego i jego okolicach, gdzie lokalne organizacje pozarządowe będą miały okazję do pokazania swojej różnorodności działalności. W programie przewidziano również warsztaty, spotkania, dyskusje oraz występy artystyczne.

Wspólnota społeczników z bytomskich organizacji pozarządowych, współpracując z lokalnymi instytucjami takimi jak Bytomska Rada Działalności Pożytku Publicznego oraz samorządem miasta Bytom, po raz kolejny zaprasza mieszkańców do udziału w obchodach i nawiązywania nowych znajomości.

Tak jak w poprzednim roku, uczestnicy będą mieli szeroki wybór atrakcji – około 40 bytomskich organizacji pozarządowych przygotowuje swoje stoiska prezentacyjne.

Związane z organizacją festiwalu zmiany wpłyną na dostępność parkingu przy ul. Sobieskiego. Już od popołudnia 7 września zostanie wprowadzone częściowe oznakowanie ograniczające dostęp do parkingu od strony ul. Piłsudskiego, co pozwoli na wyjazd wcześniej zaparkowanych tam pojazdów.

Bariera całkowicie blokująca dostęp do parkingu zostanie ustawiona w nocy z 8 na 9 września. Organizatorzy festiwalu podkreślają, że w dniu imprezy będzie obowiązywał całkowity zakaz wjazdu na plac od ul. Żołnierza. Wyjątek stanowić będą jedynie pojazdy organizatorów, służb miejskich oraz posiadacze specjalnych przepustek wjazdowych.