Eksplozja ognia w bytomskim serwisie aut

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu przekazał informacje na temat groźnego zdarzenia, które miało miejsce w piątek, 8 września, dokładnie o godzinie 8.22. Serwis samochodowy ulokowany przy ulicy Modrzewskiego w Bytomiu nagle stanął w płomieniach.

Przybyłe na miejsce służby pożarnicze zauważyły, że ogień ogarnął budynek warsztatu, a wewnątrz znajdowały się dwa osobowe auta. Informacje uzyskane od właściciela wskazywały również na obecność butli z acetylenem w środku płonącego budynku – podkreślił oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu.

Strażacy natychmiast podjęli działania mające na celu zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz wyznaczenie strefy niebezpiecznej. Wstępne ustalenia pokazały, że żadna osoba nie doznała obrażeń. W ramach działań ratowniczych, strażacy podali dwa prądy wody, starając się ugasić rosnący pożar.

Po opanowaniu sytuacji i ugaszeniu ognia, strażacy zidentyfikowali miejsce, w którym znajdowała się butla z acetylenem. Następnie ustawili automatyczne stanowisko do chłodzenia i umieścili butlę w specjalnym brezentowym zbiorniku wypełnionym wodą, celem jej dalszego schładzania przez kolejne 24 godziny – wyjaśnia przedstawiciel prasowy.

Przyjęto decyzję o konieczności przeprowadzenia prac rozbiórkowych. Strażacy podjęli również działania mające na celu dogaszenie wszelkich tlących się elementów oraz sprawdzenie sąsiadującego budynku. Po tych czynnościach wykonywano oddymianie zadymionych pomieszczeń oraz przeprowadzano pomiary, które wykluczyły jakiekolwiek dalsze zagrożenia.