Ekspansja osiedla Bolko: Bytom zyska blisko 100 nowych mieszkań

W północnej części bytomskiego Śródmieścia rusza druga faza inwestycji mieszkaniowej. Osiedle Bolko, będące kameralnym projektem deweloperskim przy ulicy Północnej, tuż obok charakterystycznego szybu Bolko i znanej przestrzeni Bolko Loftu, jest na etapie rozbudowy. W ramach rozwoju tej lokalizacji prevowidziano powstanie kompleksu budynków wielorodzinnych oferujących niemal sto nowych mieszkań.

Inwestycję spod znaku prestiżowej pracowni Medusa Group, prowadzonej przez Przemka Łukasika i Łukasza Zagłę, można określić jako synonim kameralności. Pierwsza faza projektu obejmowała dwa ciągi dwupiętrowych budynków, gdzie znalazło się miejsce dla 48 lokali. Mieszkańcy parterów mogą cieszyć się prywatnymi ogródkami, a te osoby, które zdecydowały się na lokale na wyższych piętrach, mają do dyspozycji balkony oraz tarasy. Architektura osiedla nawiązuje do surowego, industrialnego stylu, przełamanego kolorystycznie przez żółte detale w wnękach i balustradach.

Pierwsze mieszkania na osiedlu Bolko zniknęły z rynku w mgnieniu oka, co można przypisać korzystnej lokalizacji osiedla. Choć oddalone od centrum i gwaru miejskiego, posiada dogodne połączenia komunikacyjne z innymi częściami miasta, a także zlokalizowane w pobliżu sklepy, szkoły, placówki medyczne oraz przystanki komunikacji publicznej. Dodatkowym atutem jest bliskość węzła autostrady A1, umożliwiająca szybki dojazd do Gliwic czy Katowic. Osiedle Bolko łączy w sobie więc zalety życia zarówno w centrach miast, jak i na jego peryferiach.

W lutym deweloper przedstawił plany drugiego etapu inwestycji. Docelowo przy ulicy Północnej ma powstać 8 trzypiętrowych bloków mieszkalnych, oferujących łącznie 48 nowych lokali o metrażu od 28 do 98 metrów kwadratowych. Podobnie jak w pierwszej fazie, lokale będą wyposażone w ogrody, balkony i tarasy, a niektóre z nich znajdą się nawet na dachach budynków. Pod blokami powstanie podziemny parking, do którego dostęp zapewni cichobieżna winda. Mieszkania będą dostępne już od około 220 tysięcy złotych.

Prace budowlane są już w pełnym toku. Mieszkania oferowane są w stanie deweloperskim, co daje przyszłym mieszkańcom możliwość urządzenia wnętrz według własnego gustu. Planowane zakończenie prac nad pierwszymi czterema blokami jest zaplanowane na koniec 2025 roku.