Edukacyjny Festiwal "EduPozytywni" – Inspirujące Spotkanie dla Nauczycieli w Bytomiu

Unikalnym wydarzeniem dedykowanym nauczycielom, które odbywa się pod inspirującym hasłem „EduPozytywni”, jest nadchodzący festiwal. Planowany jest na sobotę, 28 października, a jego centrum działalności to Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bytomiu.

Podczas całego dnia, pedagodzy z różnych zakątków Polski będą mieli okazję uczestniczyć w fascynujących warsztatach, które mają na celu rozpalić ich pasje. Dodatkowo, będą miały miejsce liczne prezentacje i pokazy, które dostarczą uczestnikom niezliczonych inspiracji.

– Istnieją aspekty polskiego systemu edukacji, na które nie mamy wpływu. Jednakże, to co robimy z naszymi uczniami w granicach sali lekcyjnej – na tym możemy skupić nasze działania w 100%. Druga kwestia to to, jak czujemy się z tym wszystkim – odnosi się to do naszej pasji. Musimy stale ożywiać tę pasję w sobie. Nie zawsze jest obecna – czasami pojawia się zmęczenie czy wypalenie zawodowe. Ale ci, którzy przyjeżdżają na nasz festiwal, odjeżdżają z niego naładowani dużą dawką pozytywnej energii – mówi Elżbieta Brol, Dyrektor Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli EduPozytywni.

Podczas festiwalu nauczyciele będą mieli okazję nauczyć się różnorodnych umiejętności, takich jak sztrykowanie na palcach, grę na ukulele czy tworzenie własnej choreografii tanecznej. Całe wydarzenie odbędzie się już po raz czwarty w Młodzieżowym Domu Kultury, znajdującym się na ulicy Powstańców Warszawskich 12 w Bytomiu. W sobotę, 28 października, od godziny 9:00 do 17:00, nauczyciele będą mogli uczestniczyć zarówno w warsztatach rozwoju osobistego, jak i zawodowego.

„EduPozytywni” to Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, którego misją jest wsparcie nauczycieli i dyrektorów placówek edukacyjnych na każdym etapie ich kariery zawodowej. EduPozytywni przekonują, że nowoczesna edukacja to nie tylko proces nauczania, ale również budowania relacji i dbałość o dobrostan wszystkich osób zaangażowanych w proces edukacyjny.