Dzień Otwarty z Kompanią Bytom – niezapomniane doświadczenie dla miłośników militariów

Fanów militariów czeka prawdziwa uczta podczas Dnia Otwartego z Kompanią Bytom. To wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się już w najbliższą sobotę, 7 października, przyciągnie zapewne wielu entuzjastów tej tematyki. Organizatorzy przygotowali na ten dzień szereg atrakcji, które na pewno przypadną do gustu zarówno dorosłym jak i młodszym uczestnikom. Między innymi będzie możliwość przejażdżki czołgiem czy jeepem willysem, a także zwiedzania Izby Tradycji Wojskowej. Oprócz tego na gości będą czekać stoiska gastronomiczne, gdzie będzie można skosztować wojskowej grochówki. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:00 na ulicy Felińskiego 195 w Bytomiu – Miechowicach. Wstęp jest bezpłatny!

Podczas Dnia Otwartego z Kompanią Bytom miłośnicy militariów będą mieli okazję zobaczyć unikalne eksponaty zgromadzone przez pasjonatów tej dziedziny, a także możliwość zakupu militariów i poszukiwań wykrywaczem metali. Na miejscu będzie również Śląska Grupa Detektorystów, która poprowadzi interesujące prelekcje. Wydarzenie to jest skierowane do wszystkich, którzy są zainteresowani historią, a także chcieliby z bliska zobaczyć pojazdy i sprzęt militarny, które zazwyczaj prezentowane są na specjalistycznych zlotach czy piknikach. Spotkanie potrwa do godziny 18:00 na ulicy Felińskiego 195.

Organizacją tego wydarzenia zajęło się Stowarzyszenie Pasjonatów Wojskowości Kompania Bytom. To grupa entuzjastów militariów, która działa od 2015 roku i skupia miłośników, kolekcjonerów oraz osoby związane z tematyką wojskową. Organizowane przez nich wydarzenia cieszą się dużym uznaniem nie tylko w Bytomiu, ale również na całym Śląsku.