Działania utrzymaniowe nawierzchni: kolejny etap odnawiania ulic asfaltowanych

Zgodnie z planem miasta, bardzo niedługo mieszkańcy Bytomia nie będą musieli martwić się o uciążliwe doły na takich ulicach jak Frycz Modrzewski, Pułaski, Siemianowicka, Orzegówka, Zabrzańska czy Łużycka. Właśnie teraz, rzemieślnicy drogowi rozpoczęli następne prace związane z odnawianiem powierzchni dróg za pomocą techniki polegającej na nakładaniu warstwy asfaltu. Początkowo skupią się na naprawie uszkodzeń występujących na drogach krajowych i wojewódzkich, a także na najbardziej ruchliwych ulicach naszego miasta. Dla pierwszej fazy działań renomacyjnych dla nawierzchni dróg, miasto zarezerwowało fundusze w wysokości 251 tys. zł.

Przyjazne warunki atmosferyczne w postaci dodatniej temperatury dają możliwość prowadzenia prac drogowych. Najpierw małe naprawy powierzchni dróg będą realizowane na głównych arteriach komunikacyjnych na terenie Bytomia. Prace są przeprowadzane przez lokalne przedsiębiorstwo o nazwie „Aquamer” specjalizujące się w instalacjach i budownictwie.

Informacje o następnych etapach prac związanych z odnawianiem nawierzchni dróg będą udostępniane na bieżąco. Mieszkańcy mogą być pewni, że będą na bieżąco informowani o postępach w realizacji planu.