Drugi pożar pustostanu w pobliżu dworca autobusowego w Bytomiu

Pożar, który wybuchł blisko dworca autobusowego na placu Wolskiego w Bytomiu, to kolejna taka sytuacja odnotowana w tym miejscu. Incydent miał miejsce nocą z 14 na 15 sierpnia, a informacja o zdarzeniu dotarła do służb ratunkowych około 23:30. Obecnie nie są jeszcze znane okoliczności powstania ognia.

Na miejscu zdarzenia działała straż pożarna, której główne czynności obejmowały zabezpieczenie terenu, podanie czterech prądów gaśniczych z różnych punktów, zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz budynku. Część działań prowadzono przy pomocy dwóch drabin mechanicznych. Poza tym przeprowadzone zostały prace rozbiórkowe nadpalonych elementów, a także poszukiwanie ewentualnych ofiar i kontrola pogorzeliska – tak szczegółowy raport dostarczyli strażacy z OSP Bytom-Stolarzowice.

W akcji udział brały też jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Bytomia i Chorzowa, które wspierała policja oraz Straż Ochrony Kolei. Należy podkreślić, że to już drugi pożar tego pustostanu – identyczne zgłoszenie strażacy otrzymali 12 lipca ubiegłego roku.

Tym razem, jak i rok wcześniej, po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy musieli stawić czoła rozwiniętemu pożarowi poddasza oraz dachu. Do gaszenia płomieni użyto zarówno natarcia wewnętrznego, jak i zewnętrznego za pomocą drabiny mechanicznej. Na szczęście, w obu przypadkach nikt nie doznał obrażeń – to informacje, które potwierdziła bytomska komenda straży pożarnej w lipcu 2022.