W ciągu ostatnich 20 lat medycyna weterynaryjna uczyniła gigantyczny krok naprzód. Dzięki rozwojowi nauki, metod diagnostycznych oraz leczniczych, możemy świadczyć usługi na najwyższym poziomie. W dzisiejszych czasach, lokalne przychodnie weterynaryjne zapewniają naszym pupilom opiekę lekarską na najwyższym poziomie.
Jakie badania wykonać można w lokalnej przychodni?
Przyjęło się, zupełnie błędnie, że najbliższą przychodnię odwiedza się w celu wykonania prostych, rutynowych zabiegów, takich jak chipowanie, profilaktyka chorób zakaźnych, czy leczenie inwazji pasożytów. Z kolei z „poważniejszymi” sprawami najlepiej udać się do specjalistycznych klinik. Na szczęście, ten pogląd odchodzi do lamusa, a przychodnie świadczą usługi na najwyższym poziomie. W dzisiejszych czasach, w każdej przychodni weterynaryjnej wykonamy wiele rutynowych badań profilaktycznych, takich jak:
- badania krwi,
- morfologia,
- biochemia,
- badanie kału,
- ultrasonografia.
Powyższe badania należy wykonywać cyklicznie, ponieważ umożliwia to stałą kontrolę stanu zdrowia pupila (zwierzęta nie powiedzą nam, że źle się czują, dlatego tak ważne są badania w profilaktyce i diagnostyce chorób). Systematyczne wykonywanie tych badań to podstawowy element dbania o zdrowie naszego zwierzęcia.
Jakie zabiegi wykonać można w lokalnej przychodni?
Przychodnia weterynaryjna bytom to miejsce, w którym każdy pacjent jest dobrze znany personelowi lekarskiemu, który zazwyczaj zna zwierzęcia od najmłodszych lat. Dzięki temu, możliwa jest bieżąca kontrola stanu zdrowia, poznanie pacjenta i jego przyzwyczajeń. Takie przychodnie to także miejsca, gdzie właściciele zwierząt kierują swoje kroki gdy zaobserwują u swoich pupili niepokojące objawy. W takich miejscach powszechne jest diagnozowanie, zapobieganie i leczenie najczęściej występujących chorób zwierząt, takich jak:
- biegunki,
- choroby zakaźne,
- zatrucia,
- choroby wewnętrzne przebiegające ze stanami zapalnymi,
- choroby pasożytnicze,
- choroby dermatologiczne,
- alergie,
- urazy,
- choroby endokrynologiczne.
Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod diagnostycznych i szybkich testów, w lokalnych przychodniach możliwe jest także wykonanie szeregu badań dodatkowych, na przykład:
- cytologia,
- badanie moczu,
- badanie mikrobiologiczne,
- badania okulistyczne,
- szybkie testy do diagnostyki chorób zakaźnych.
Ich zastosowanie znacząco ułatwia postawienie diagnozy, mogą one również ocenić stan ogólny pacjenta, co ma wpływ na rodzaj wdrożonego leczenia.
Czy w lokalnych przychodniach przeprowadza się operacje?
„Osiedlowe” przychodnie weterynaryjne są także miejscem, w którym lekarze przeprowadzają zabiegi chirurgiczne. W takich miejscach, dzięki doświadczonej kadrze i zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, powszechnie wykonuje się rutynowe zabiegi chirurgi miękkiej, takie jak, między innymi:
- sterylizacje,
- kastracje,
- przepukliny,
- usunięcia guzów,
- mastektomie.
Co więcej, przychodnia świadczy także usługi w następujących dziedzinach:
- dermatologia,
- alergologia,
- nefrologia,
- stomatologia,
- RTG,
- choroby wewnętrzne,
- chirurgia,
- okulistyka,
- kardiologia,
- ginekologia.
Powyższe procedury są rutynowymi procedurami chirurgicznymi, przeprowadzanymi w znieczuleniu ogólnym przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje – lekarzy weterynarii. Lokalne przychodnie weterynaryjne to placówki świadczące szeroki wachlarz usług na najwyższym poziomie.