Dekoracje wielkanocne pojawiły się w Bytomiu

W tym roku mieszkańcy Bytomia będą mogli w jeszcze większym stopniu poczuć atmosferę świąt wielkanocnych. Wszystko za sprawą miejskich dekoracji, które w tym roku pojawią się na terenie miasta. Jajka wielkanocne pojawią się w wielu miejscach miasta, a łącznie będzie ich aż 41. Gdzie dokładnie będą się znajdować?

Wielkanocne dekoracje na terenie Bytomia

Pierwsze informacje o tegorocznych dekoracjach wielkanocnych przekazał Miejski Zarząd Mostów i Dróg. Z podanych informacji wynika, że w mieście ma pojawić się aż 41 dekoracji w postaci jajek wielkanocnych. Dekoracje będą wielkogabarytowe, a dokładne ich wymiary to mniej więcej to 120 cm i 75 cm. Takich pisanek wykonanych z fiberglassu na terenie miasta ma znaleźć się dokładnie 28. Z kolei pozostałe 13 dekoracji to jaja ażurowe, które będą mierzyć 100 cm, 75 cm i 50 cm.

Dekoracje zostaną z mieszkańcami na dłużej

Ciekawostką jest, że dekoracje w postaci pisanek i jaj mają zostać w Bytomiu na znacznie dłuższy czas. Okazuje się, że będą one na tyle uniwersalne, że w okresie przedświątecznym będą mogły zostać zainscenizowane na donice dla kwiatów, z kolei w okresie świąt Bożego Narodzenia będą po prostu ozdobami z okazji tych świąt. Na pewno jest to rozwiązanie uniwersalne i godne pochwały, ponieważ klimat w mieście będzie znacznie radośniejszy.

Gdzie będzie można spotkać wielkanocne dekoracje?

Dekoracje w postaci jajek i pisanek, a także zajączków, które z kolei przygotowali pracownicy Zaplecza Miejskiego Technicznego Zarządu Mostów i Dróg w mieście Bytom pojawią się m.in. w okolicach Urzędu Miasta, Parku Grota, Parku Miejskiego Kachla, Placu generała Władysława Sikorskiego, Parku imienia Marii Konopnickiej, Planu Jana, Placu imienia Witolda Szalonka, Skwerze Józefa Bonczola, przy ulicy Zabrzańskiej, Strzelców Bytomskich, Żołnierskiej/Jagodnik oraz nieopodal Promenady na Szynolu.

Warto dodać, że w wielu miejscach w Polsce odbędzie się Jarmark Wielkanocny z okazji nadchodzących świąt. Na Jarmark Wielkanocny można udać się np. do Lubania, a kto wie, może niedługo dowiemy się, że będzie on również w Bytomiu.