Czy w Bytomiu ponownie wprowadzona zostanie nauka zdalna?

Wysokie ceny energii elektrycznej sprawiają, że osoby rządzące miejscowościami w Polsce zastanawiają się nad wdrożeniem nauki zdalnej, gdyby miasta nie było stać na udźwignięcie tak wysokich kosztów. Chodzą plotki, że również w Bytomiu wprowadzona może zostać nauka zdalna na czas zimowy. Czy takie rozwiązanie zostanie wprowadzone w Bytomiu?

Nauka zdalna w okresie zimowym

Na pewno w temacie wprowadzenia nauki zdalnej dla uczniów bytomskich szkół duże znaczenie mają nie tylko ceny energii, ale również to, jakie będą warunki atmosferyczne w tym okresie. Jeśli temperatura na zewnątrz będzie bardzo niska, to szkoły mogą mieć problem z dostawą aż tak dużych ilości energii elektrycznej potrzebnej do ogrzania budynków szkolnych oraz klas dla uczniów.

Oczywiście powrót nauki zdalnej nie wszystkim się podoba. Wiele osób mówi, że jest to znacznie mniej efektywna metoda nauki, no i też wpływa na gorszą integrację dzieci i młodzieży z rówieśnikami. Więcej opinii oraz informacji o nauce zdalnej znajdziemy na stronie WiarygodnaSzkola.pl.

Nie tylko w Bytomiu rozważa się wprowadzenie nauki zdalnej w szkołach

Nad wprowadzeniem nauki zdalnej w szkołach w okresie zimowym bardzo mocno rozmyślają także rządzący Olsztynem. Tam dyrektorzy szkół dostali nawet polecenie, aby przygotować specjalny program oszczędzania energii elektrycznej. W ten sposób miasto ma być gotowe na to, aby takiej nauki zdalnej jednak nie wprowadzać. Na pewno jednak w kryzysowych sytuacjach takie rozwiązanie jest brane pod uwagę. Podobnie może być w Bytomiu, ponieważ tutaj również, podobnie jak w całym kraju i w całej Europie, ceny energii elektrycznej bardzo mocno wzrosły. Mowa tutaj o kilkukrotnie wyższych cenach niż w poprzednim roku.