Charytatywny mecz hokeja w Bytomiu – sportowe gwiazdy na lodowisku dla półrocznego Dominika

W nadchodzącą sobotę, 16 września, bytomskie lodowisko stanie się areną dorocznego meczu hokejowego o charakterze charytatywnym. Wśród uczestników znajdą się takie osobistości jak Aron Chmielewski, czterokrotny mistrz Czech i jeden z wiodących reprezentantów polskiego hokeja, aktorka Julka Wróblewska oraz generał Roman Polko. Honorowy udział wezmą również Henryk Gruth, pierwszy Polak, który został wyróżniony miejscem w Galerii Sław Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie, Robert Kantereit – znany prezenter telewizyjny, a także dziennikarze: Arleta Zalewska, Tomasz Olbratowski i Darek Maciborek. Na lodzie pojawią się także prezydent Bytomia oraz Dawid Makowski, ojciec półrocznego Dominika, którego leczenie będzie finansowane z dochodu z tego wydarzenia.

Dominik jest pacjentem cierpiącym na FEVR – witreoretinopatię wysiękową, chorobę prowadzącą do odwarstwienia siatkówki w obu oczach. Mimo wielu prób, rodzicom nie udało się znaleźć możliwości leczenia w Polsce ani Niemczech. Pomimo to, zebrali środki na skomplikowane operacje w Stanach Zjednoczonych. Przed rodziną teraz wiele wyzwań – kolejne konsultacje lekarskie oraz rehabilitacja wzrokowa malca – mówi Wojciech Greczkowicz, prezes Fundacji Petralana.

Bilety na mecz, oferowane w formie symbolicznych cegiełek, są dostępne za 30 zł na stronie KupBilet. Organizatorzy przewidzieli również niespodzianki dla najmłodszych – każde dziecko poniżej 8 roku życia otrzyma maskotkę gratis.

Warto podkreślić, że sobotni mecz nie jest jedynym punktem programu. Na lodowisku przy ulicy Pułaskiego 71 zaplanowany jest szereg dodatkowych atrakcji. Obejmują one prezentację drużyn hokejowych Polonii Bytom, licytacje pamiątek sportowych, w tym autentycznej bluzy seniorskiej reprezentacji Polski z Nottingham, gdzie nasi zawodnicy zdobyli miejsce w elicie hokeja. Gośćmi specjalnymi będą Super Koks – maskotka Koksowni Bytom i Muzeum Koksownictwa, która rozda dzieciom dmuchane piłki.