Bytomskie ulice, place i skwery ozdobione na Wielkanoc

Z przybyciem świąt wielkanocnych, bytomskie ulice, place i skwery w różnych zakątkach miasta nabrały świątecznego charakteru dzięki zastosowaniu różnorodnych dekoracji. Uliczne ronda, parki i miejskie place zostały udekorowane w tematycznym stylu, dostrajając się do atmosfery nadchodzących świąt.

Niezwykle barwne i ażurowe wielkanocne pisanki, jak również drewniane figurki zajączków, stworzone przez pracowników Zaplecza Technicznego Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, zdobią różne miejsca w Bytomiu. Można je zauważyć na placu Jana w Stolarzowicach, przy ulicy Jagodnik w Górnikach, ale także na rondach Solidarności i Praw Kobiet oraz w pobliżu CH Plejada.

Znakomitym dodatkiem do świątecznej scenerii były również monumentalne pisanki o wysokości 120 cm i 75 cm. Stały one dumnie na skwerze Joanny Gryzik-Schaffgotsch w Szombierkach, w Parku Grota w Suchej Górze, na skwerze Bonczola oraz w Parku Tiele-Wincklerów w Miechowicach.

Plac Szalonka oraz Park Amendy w Łagiewnikach, Szynol w Rozbarku oraz plac Sikorskiego również zostały udekorowane ażurowymi jajami i sympatycznymi zającami, wprowadzając mieszkańców miasta w świąteczny nastrój.