Bytomskie obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka: Festiwal radości i edukacji

1 czerwca, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka, park miejski w Bytomiu stał się miejscem niezapomnianego festynu dla najmłodszych. Wydarzenie to, pełne atrakcji i zabaw, ożywiło teren parku Franciszka Kachla, przyciągając tłumy dzieci spragnionych emocji. Dzień ten zyskał również patronat Prezydenta Bytomia, co tylko podkreślało jego wyjątkowość.

„Parkowy Dzień Dziecka” – jak nazwano to wydarzenie – trwał od rana aż do późnych godzin wieczornych. Program imprezy był bogaty i różnorodny; obejmował liczne konkursy, występy artystyczne i wiele innych form aktywności dla dzieci.

Ale to nie wszystko. Do udziału w pikniku zaproszeni zostali reprezentanci lokalnych służb mundurowych, którzy z chęcią udzielili się na rzecz młodych uczestników. Tego dnia prezentowali oni swój sprzęt – policyjny, strażacki oraz należący do Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wielkim punktem przyciągającym uwagę była ekspozycja policyjnego radiowozu, wraz z kaskami i kamizelkami taktycznymi. Dzieci miały możliwość nie tylko zobaczyć te elementy z bliska, ale także wejść do środka radiowozu, usiąść za kierownicą i przez chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci. Wszystkim uczestnikom oferowano również możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia z niebieską maskotką śląskiej Policji, „Sznupkiem”.

Podczas rozrywki nie zapomniano jednak o aspekcie edukacyjnym – festyn stał się doskonałą okazją do przekazania dzieciom ważnych informacji dotyczących bezpieczeństwa.